VISSZA

IT SECURITY WORKSHOPOK – SECURI-TEA ?

 

Új szakmai programmal indítjuk a 2022-es évet! Porondon az IT biztonság, „házon belüli” szakértőnk pedig Polereczki Andrea lesz! 

Örülünk, mikor azért választ minket valaki, mert hasonló értékeket képviselünk.  Így történt ez Andival is, aki a KAPTÁRt választotta cégének hivatalos székhelyeként.

Andi nem csak a katonai/banki információk őrzője, de a biztonságos digitális világegyetem elhivatott oktatója is. A WITSEC tagjaként az országot járva toborozza a jövő informatikusait, a WomenTech magyarországi nagykövete és az ICSS (International Children’s Safety Service) szövetség által koordinált “Safer Internet Project” keretében iskolákban segíti a tudatos mobilhasználathoz szükséges ismeretek elsajátítását.

Új tagok érkezésekor sosem lehet tudni, mi kerül bele a „közös kalapba” és azzal együtt program kalendárunkba. Ez alkalommal Andi azzal a hozzáadott értékkel szállt be a tudástárunkba, hogy minden hónap utolsó szerdáján végig kalauzol minket az IT security vadnyugati területein. 

Júniusig ezekre a programokra tudtok csatlakozni napi jegyekkel vagy akár közösségi tagsággal

 

Február 23., szerda, 17:00

IT security osztott infrastruktúrában – avagy: hova vezet az API univerzum központosított erőforrás felügyelete?

Sokakban felmerült a kérdés a jelenlegi megváltozott világunk informatikai rendszerei kapcsán, hogy vajon hogyan tudjuk megvalósítani a felügyeletet, hogyan ellenőrizhetjük a biztonságot akkor, amikor különböző szintű szolgáltatásokon, szolgáltatókon keresztül alakítjuk ki a saját szolgáltatási terünket vagy az irodai rendszereinket? Tudjuk és akarjuk is használni a már meglévő ajánlásokat, mint a szolgáltatás igénybevevői?

Március 30., szerda, 17:00

Cégalapítás és az adatvédelem – avagy: hogyan álljunk neki és miért fontos?

Ma már sok mindenki azt gondolja, hogy felkészült az adatvédelmi kérdésekre vagy nem érinti a vállalkozását a kérdés. Vajon biztosan tudjuk, mit-hol-milyen körülmények között tárolunk, akár papír alapon is? Részletesen tudjuk, mivel mi a teendőnk, mennyi ideig és hogyan védve őrizzük meg őket, hogyan kell megsemmisíteni és törölni? Milyen dokumentáció és milyen tartalommal szükséges ehhez? Elsősorban technikai oldalról nézzük meg az adatvagyon és az adatgazdálkodás lehetőségeit, úgy, hogy gazdaságos és biztonságos is legyen a végén.

Április 27., szerda, 17:00

DEVSECOPS – avagy: egy fancy új trend vagy van létjogosultsága még egy új nézetnek?

A DevOps mára már itthon is egy ismert és bizonyos körökben rendszeresen használt fogalom. A DevSecOps még mindig nem tart itt. Teljesen mindegy, hogy melyik metodológiát követjük a szervezeten belül, külön biztonsági szakember nélkül is sokat tehetünk azért, hogy a területünket érintő biztonsági előírásokat/jógyakorlatokat illesszük és arra keressük majd a választ, hogy kiknek és milyen mélységben érdemes ezen gondolkozni.

Május 25., szerda, 17:00

IOT, okoskütyük és ami mögötte van – avagy: kell, hogy minden okos legyen az irodában?

Manapság már minden okos körülöttünk és sok termékről nem is tudjuk, milyen kapcsolatokat létesít a külvilág felé, milyen adatokat rögzít és továbbít rólunk vagy a környezetünkről. Ez alkalommal arról fogunk beszélgetni, hogy mik azok a piacon könnyen elérhető eszközök (NAS, okos eszközök, kamerák, nyomtatók), melyekkel akár egy kezdő vállalkozás is el tud indulni és ezeket hogyan állítsuk be úgy, hogy támogassa és ne veszélyeztesse a munkánkat.

Június 29., szerda, 17:00

ZERO-TRUST és a paradigmaváltás az IT infrastruktúrában – avagy: kinek kell és mikor?

A felhőalapú infrastruktúrák, a mobileszközök használata és az IoT terjedése feloldotta a hagyományos hálózati megoldások határait. A 2010-ben már kidolgozott, de csak most jelentőssé vált Zero Trust megközelítés az elmúlt évek során kibontakozó, távoli elérésre alapozott megosztott működés kapcsán biztosítja, hogy az erőforrásokhoz bármikor, bárhol és bármilyen eszközön biztonságosan hozzáférhessünk munkánk elvégzéséhez. Röviden áttekintjük, hogy milyen alapokkal és kinek érdemes/kell foglalkozni vele.